Noob to funkcjonujące głównie wśród graczy określenie osoby, która gra słabo i nie potrafi wykonać najprostszych czynności.

Definicja – co to znaczy noob

Noob jest negatywnym określeniem osoby, która nie potrafi wykonywać najprostszych, podstawowych czynności, mimo że zazwyczaj wcale nie jest już szczególnym nowicjuszem. Słowo to wywodzi się ze środowiska gier online i dotyczy zwykle graczy mających wysoki poziom doświadczenia, którzy jednocześnie nie opanowali podstaw rozgrywki. Często określa się w ten sposób także osoby irytujące, niepotrafiące przegrywać i niesłusznie czepiające się innych. Warto podkreślić, że sformułowanie to nie dotyczy osób, których niewiedza lub brak pewnych umiejętności wynika z faktu, iż są nowicjuszami w danej dziedzinie lub grze. Takie osoby traktowane są ulgowo i nie określa się ich mianem noobów. Określenia noob używa się także poza internetem, jednak zdecydowanie rzadziej.


Przykłady użycia noob

  • Jak możemy wygrać cokolwiek, jak ciągle trafiamy w drużynie na noobów, którzy mają maksymalny level a nie potrafią nawet podstawowych rzeczy swoją klasą.
  • Shadowwarior123 ty cholerny noobie, jak grasz kapłanem to zacznij leczyć, a nie tylko biegasz w kółko bez sensu!